Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13lat

W miniony czwartek i piątek na basenie w Aleksandrowie Łódzkim (29-30.03.2012) odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. Nasz klub wystawił mocną 17-sto osobową reprezentacje, gdzie aż siedmiokrotnie stawaliśmy na podium. Bohaterami tych zawodów w kategorii trzynastolatków zostali Szymon Dębski oraz Julian Dudek. Szymon, w naszym województwie nie miał sobie równych na swoim koronnym dystansie – 100m stylem motylkowym, dopływając ze znakomitym rezultatem (1:05.83). Jego nowa życiówka okazała się również drugim wynikiem w Polsce!!! Julek natomiast zdobył srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym pobijając swój rekord życiowy (1:01.09 – coraz bliżej złamania magicznej granicy), plasując się tym samym na pechowym, prześladującym nasz klub w tym sezonie 4 miejscu w Polsce.

Znakomitymi wynikami popisali się też dwunastolatkowie. Nasza utalentowana zawodniczka Kornelia Walz dwukrotnie zdobyła srebrny medal na dystansach 400m kraulem (5:20.02) oraz 100m stylem klasycznym (1:25.80), na najniższym stopniu podium natomiast stanęła na dystansie 200m klasykiem (3:07.35). Nieoficjalnie, wyniki te, dają jej kolejno 21, 10 oraz 16 miejsca w Polsce. Rówieśnik Korneli, Kacper Orzechowski z zawodów wrócił z dwoma medalami. Srebrnym, na dystansie 200m „żabą” (3:01.01) i brązowy na dwukrotnie krótszym dystansie (1:25.10), plasując się tym samym (również nieoficjalnie) na znakomitym 6 i 12 miejscu w Polsce.

Cała nasza reprezentacja, wróciła z pięćdziesięcioma trzema życiówkami (na 60 startów), które nie tylko cieszą zawodników, ale są też zapowiedziami przyszłych sukcesów.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi