Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 i 15lat

Startami w Gorzowie Wielkopolskim i Olsztynie nasi zawodnicy rozpoczęli zmagania w Zimowych Mistrzostwach Polski. W dniach 09-11.03.2012 w Gorzowie Wlkp. rywalizowali juniorzy 15-letni nasi reprezentanci w składzie Patrycja Białkowska, Kacper Cwalina, Ernest Meszka i Jakub Kowalczyk, poprawiając w każdym swoim starcie rekordy życiowe w sumie kwalifikowali się ośmiokrotnie do finałów (5 – finałów A, 3 – finały B). Najbliżej zdobycia medalu był Kacper Cwalina, który dwukrotnie był czwarty zarówno w konkurencji 50m stylem klasycznym jak i na dystansie dwa razy dłuższym – 100m stylem klasycznym, Kacper był również siódmy w konkurencji 200m stylem klasycznym w finałach A startował również Ernest Meszka w konkurencjach 100m stylem grzbietowym i 200m stylem grzbietowym. W finałach B startowali – Ernest Meszka w konkurencji 50m stylem grzbietowym oraz dwukrotnie Jakub Kowalczyk w konkurencjach 100m i 200m stylem klasycznym.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE ZMP-15lat

 

Równolegle do zawodów w Gorzowie juniorzy 14-letni rywalizowali w Olsztynie. Na nowo otwartej olsztyńskiej pływalni reprezentanci naszego klubu w składzie Klaudia Soliwoda, Natalia Zyga, Katarzyna Sarna, Hubert Kalisiak, Karol Kalisiak i Michał Dębski również jak ich starsi koledzy ustanowili komplet rekordów życiowych. W Olsztynie zawodnicy UKS NAWA Skierniewice również ośmiokrotnie startowali w finałach, tu najbliżej medalu była Klaudia Soliwoda, która w konkurencji 100m stylem dowolnym była piąta. W finałach A Klaudia startowała również w konkurencjach stylu grzbietowego na wszystkich trzech dystansach 50m, 100m i 200m, również we wszystkich konkurencjach stylu grzbietowego kwalifikował się do finałów B Natalia Zyga w finale B w konkurencji 200m stylem motylkowym wystartowała Katarzyna Sarna.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE ZMP-15lat

Brak odpowiedzi