Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich – Oświęcim 2011

W dniach 15-17.07.2011 na oświęcimskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letncich. Już w pierwszym dniu zawodów dzięki bardzo dobrym występom w porannych eliminacjach trójka naszych reprezentantów zakwalifikowała się do wyścigów finałowych. Kacper Perzankowski w finale konkurencji 100m stylem motylkowym wywalczył tytuł Wicemistrza Polski ulegając jedynie zawodnikowi Juweni Wrocław Mateuszowi Kuświkowi, który notabene wynikiem 0:56,20 ustanowił nowy Rekord Polski. Krzysztof Karwat zajął piąte miejsce w konkurencji 200m stylem grzbietowym, zaś Iza Zyga w konkurencji 50m stylem klasycznym startując w finale B zajęła w nim 3 miejsce. W drugim dniu zmagań do popołudniowych finałów zakwalifikowali się Kacper Perzankowski i Iza Zyga, w konkurencji 50m stylem motylkowym Kacper zajął siódme miejsce podobnie jak Iza która również była siódma w konkurencji 200m stylem klasycznym. Trzeci dzień zawodów przyniósł nam również udane starty naszych zawodników, w finałach startowali: Kacper Perzankowski, któremu w konkurencji 200m stylem motylkowym do zdobycia medalu zabrakło jedynie jednej 00:01,36 ostatecznie zajmując czwarte miejsce, Krzysztof Karwat startując w finale B konkurencji 100m stylem grzbietowym zajął drugie miejsce oraz Iza Zyga która w konkurencji 100m stylem klasycznym również startując w finale B zajęła w nim szóste miejsce. Na uznanie zasługuje fakt iż cała czwórka naszych reprezentantów (Gabrysia Góral, Iza Zyga, Krzysztof Karwat i Kacper Perzankowski) w każdym swym starcie poprawiała bardzo znacznie swoje rekordy życiowe.