Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

W dniach 01-04.12.2010 w Szczecinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. W pierwszym dniu zawodów nasz zawodnik Krzysztof Jankiewicz w konkurencji 200m stylem grzbietowym wywalczył tytuł Vice-Mistrza Polski Seniorów (1:58,11). Drugi dzień zmagań to starty Krzyśka w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Bez problemów przebrnął on przez eliminacje i półfinały zaś w wieczornym finale z wynikiem 0:24,89 zajął czwarte miejsce. Trzeci dzień mistrzostw to dla naszego zawodnika eliminacje i półfinały w konkurenci 100m stylem grzbietowym, przez które przebrnął bez większych problemów, kwalifikując się do finału z najlepszym czasem. Ostatni dzień rywalizacji na szczecińskiej pływalni to dla naszego zawodnika finał w konkurencji 100m stylem grzbietowym, wyścig podczas którego Krzysiek przez większą część dystansu prowadził zakończył się zwycięstwem Radosława Kawęckiego, Jankiewicz zaś dopłynął jako drugi zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów (0:53,38). Do kolekcji dwóch srebrnych medali Mistrzostw Polski Seniorów Krzysztof Jankiewicz dołożył jeszcze trzy medale w kategorii Młodzieżowca. Tytuły Vice-Mistrza Polski Młodzieżowców zdobył w konkurencjach: 50, 100 i 200m stylem grzbietowym. W Szczecinie startował również Tomasz Dębski, który w konkurencjach stylu grzbietowego był 33 na dystansie 50m, 30 na dystansie 100m i 25 na dystansie 200m. wyniki…

IMG_6366_strona

Brak odpowiedzi