Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

International Swim Meeting – Berlin 2010

Zdjęcia >>>

W dniach 03-07.03.2010 odbył się w Berlinie International Swimm Meeting, w którym rywalizowało 1123 zawodników ze 146 klubów w tym również reprezentacje narodowe m.in. Włoch, Polski, Rosji. W zawodach nie zabrakło reprezentantów UKS NAWA Skierniewice, którzy podczas trzydniowych zmagań czternastokrotnie zajmowali miejsca finałowe. Nasz czołowy zawodnik Krzysztof Jankiewicz startując w stylu grzbietowym wywalczył dwa medale, srebrny na dystansie 50m i brązowy na dystansie 200m, zaś na dystansie 100m był piaty. W finale sprintu Jankiewicza musiał uznać wyższość tylko Włocha Marco Di Tory (piętnastego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Pekinie), pozostawiając za sobą m.in. Chrisa Walke-Hebborna (podwójnego złotego medalisty Mistrzostw Europy Juniorów z Belgradu) jak również Radosława Kawęckiego (V-ce Mistrza Europy z Istambułu). W konkurencji 200m stylem grzbietowym pierwsze miejsce zajął Radosław Kawęcki, drugi był Marco Di Tora trzecie miejsce przypadło dla Jankiewicza, który na ostatnich metrach wyprzedził Włocha Luca Marina (sześciokrotnego medalistę Mistrzostw Świata, piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Pekinie).
Wspaniałe występy w stylu grzbietowym ma za sobą również Tomasz Czarzasty, który na dystansie 50m wywalczył srebrny medal, na 200m był piaty i siódmy na dystansie 100m. W finałach rywalizował również Barbara Gruda, która była ósma w konkurencji 50m stylem motylkowym. Miejsca finałowe zajmowali również: Krzysztof Karwat – szósty w konkurencji 200m stylem grzbietowym i dziewiąty w konkurencji 100m stylem grzbietowym, Kacper Perzankowski – szósty w konkurencjach 100m i 200m stylem motylkowym i ósmy w konkurencji 800m stylem dowolnym, Paulina Zyga – ósma w konkurencji 800m stylem dowolnym i Izabela Zyga – dziesiąta w konkurencji 800m stylem dowolnym.
Zawody odbywały się na przepięknym obiekcie ze wspaniałą oprawą, grą świateł i dźwięków, powodującą potężną dawkę emocji sportowych i około sportowych.
Wrażenia z Berlina na długo pozostaną w naszej pamięci. link do wyników …

Brak odpowiedzi