Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Gorzów Wlkp. 2009

W dniach 26-29.11.2009 w Gorzowie Wlkp. odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Pływaniu. Już pierwszego dnia zawodów nasz zawodnik Krzysztof Jankiewicz w konkurencji 200m st. grzbietowym wywalczył srebrny medal z wynikiem 1:55,37 do minimum kwalifikującym do startu w Mistrzostwach Europy Seniorów zabrakło tylko 0:00,83. W drugim dniu zmagań Jankiewicz startując w konkurencji 50m st. grzbietowym bez problemu przebrnął przez kwalifikacje i półfinały, a w wyścigu finałowym zajął IV miejsce przegrywając obrazowy medal o 0:00,02. Na zakończenie zmagań, czwartego dnia Mistrzostw startując w finale konkurencji 100m st. grzbietowym Krzysiek po raz drugi stanął na drugim miejscu podium. Srebrny medal wywalczył z czasem 0:52,07 (tym razem do minimum zabrakło 0:00,73). Uzyskane podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, wyniki Jankiewicza, klasyfikują go w europejskich rankingach juniorów stylu grzbietowego w pierwszej trójce! W Gorzowie startowała również Paulina Zyga i Piotr Wawrzyńczak. Link do wyników..