Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Mistrzostwa Europy Juniorów – Praga 2009 Mistrzostwa Świata Seniorów – Rzym 2009

Praga

Praga

Zawodnik UKS NAWA Skierniewice Krzysztof Jankiewicz reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Europy Juniorów – Praga 2009 oraz podczas Mistrzostw Świata Seniorów – Rzym 2009

Dzięki wspaniałym występom podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim został okrzyknięty największą niespodzianką konkurencji męskich. Uzyskane minimum na 100m stylem grzbietowym z dokładnością do 0,01s. Awans do Mistrzostw Świata młodego zawodnika ze Skierniewic to pierwsze tak duże osiągnięcie UKS NAWA. Start w Mistrzostwach Świata był dla Krzyśka wspaniałą szkołą i doświadczeniem na przyszłość, na uwagę zasługuje fakt że w konkurencji 50m stylem grzbietowym zajmując 43 miejsce (142 startujących) przed nim nie znaleźli się młodsi zawodnicy.

Brak odpowiedzi